Zatvorenie škôl náhle premenilo tisíce rodičov na vyučujúcich v domácich školách. Hoci veľa školských inštitúcií poskytuje nejaký druh dištančného vzdelávania, je na rodičoch, aby svojim deťom zorganizovali rozvrh hodín a vzdelávacích aktivít, aby nejako zamestnali deti, kým sú všetci doma. Náročné je to najmä pri mladších deťoch, pretože je ťažké nájsť obsah, ktorý je vhodný pre ich vek a upúta ich.
Na pomoc však prichádzajú niektoré vzdelávacie spoločnosti. Veľa aplikácií, webových stránok a plánovačov učebných osnov znižuje predplatné alebo ponúka svoje služby zadarmo rodinám čeliacim prerušeniu školskej dochádzky. Nasledujúcich 20 vzdelávacích spoločností v súčasnosti poskytuje svoje služby bezplatne, a to nielen pre učiteľov a školy, ale aj priamo rodičom. Ponuka siaha od vedeckých experimentov cez každodenné čítanie nahlas až po interaktívne videozáznamy týkajúce sa varenia či hudby.
Khan Academy
(https://www.khanacademy.org/)
Táto vzdelávacia webová stránka ponúka bezplatné denné rozvrhy pre študentov vo veku od 4 do 18 rokov. Takisto poskytuje živé prenosy na Facebooku, YouTube a Twitteri na usmernenie v čase, keď sú školy zatvorené.
Scholastic
(https://classroommagazines.scholastic.com/)
Webová stránka Scholastic ponúka každý deň novú minilekciu, ktorá obsahuje príbeh, video a aktivitu. Sú rozdelené do štyroch kategórií podľa vekových skupín: pre predškolské zariadenia a materské školy, pre 1. a 2. ročník, 3. a 5. ročník a 6. ročník a vyššie.
PBS Kids
(https://www.pbs.org/parents/pbskidsdaily)
Hoci v službe PBS Kids vždy existuje obsah vhodný pre deti, po zatvorení škôl ide organizácia ešte ďalej: vytvára bulletin, ktorý vám poskytne nápady na vzdelávacie aktivity doma. Každý deň v týždni dostanete nový informačný bulletin.
Circletime
Na webe Circletime možno nájsť bezplatné interaktívne videá vytvorené pedagógmi z rozličných oblastí. Videá majú široké zameranie – od jogy cez rodinné varenie až po spievanie piesní.
Club SciKidz
(http://www.clubscikidzmd.com/blog/)
Club SciKidz každý deň uverejní na svojom blogu nejaký jednoduchý vedecký experiment pre deti a rodičov, ktorý si môžu urobiť doma. Prvý z nich napríklad používa vedecký postup na určenie toho, ktorá ingrediencia z domácnosti najlepšie očistí špinavú mincu.
Duolingo
Aplikácia, ktorá je vždy bezplatná (ponúka však extra platené funkcie), vyučuje cudzie jazyky pomocou krátkych lekcií. Používatelia získavajú body za správne odpovede a postúpia „o úroveň vyššie“, čo im poskytuje motiváciu.
Math Games
Ako názov napovedá, stránka má v ponuke matematické hry, ktoré sú vždy zadarmo. Môžete si vybrať podľa úrovne náročnosti alebo zručnosti, na ktorej chcete zapracovať. K dispozícii sú aj bezplatné pracovné hárky, ktoré si môžete vytlačiť.
Mystery Science
(https://mysteryscience.com/school-closure-planning)
Mystery Science sa pozrel na svoje predchádzajúce lekcie a vybral tie, ktoré sa dajú najjednoduchšie reprodukovať doma. Aktivity siahajú od päťminútových minilekcií až po úplné 45- až 90-minútové kurzy s praktickými experimentmi.
Bamboo
(https://bamboolearning.com/bamboo-blog-001)
Bamboo spolupracuje s hlasovou asistentkou Alexou od Amazonu, aktivity založené na hlase sa týkajú matematiky, hudby, spoločenských vied. Ak sa zaregistrujete na Bamboo Grove, môžete sledovať a odmeňovať pokrok vášho dieťaťa.
HippoCampus
(https://hippocampus.org/HippoCampus/)
Na tejto stránke je k dispozícii 7000 bezplatných videí pre stredoškolákov a vysokoškolákov. Môžete si vybrať jednu z 13 tematických oblastí alebo vyhľadávať podľa súborov, ako je napr. súbor vedeckých videí NASA.